Så er der mulighed for en sjov og hyggelig formiddag med dans for alle aldre med efterfølgende frokost.
Lørdag d. 8/11 mødes vi kl 10.45 hos Love 2 Dance. Vi starter ud med 1 times linedans med instruktør. Undervisningen er tilrettelagt så alle kan være med, store som små. Det vigtigste er en sjov time med motion og gode grin.
Efterfølgende går vi på Cups´n Cone, hvor vi kl. 12.30 spiser en sandwich med ovnbagte fritter og en øl/vand til.
Sandwich vælges i forbindelse med tilmelding, der er følgende muligheder: Skinke og ost, brieost, rørt tun, hønsesalat, pulled kylling, kan også laves mælkefri, røget laks (kan også laves mælkefri), æg og rejer (kan også laves mælkefri).
...
Arrangementet finder sted lørdag d. 8. november kl. 10.45 til ca. 14 hos Love2Dance, Bag Haverne 30 i Køge.
Arrangementet er for børn og voksne, unge og gamle, medbring også familie og venner. Prisen er for medlemmer 75 kr. for voksne og 50 kr. for børn, mens ikke-medlemmer kan deltage for 125 kr. for voksne og 75 kr. for børn (under 18).
OBS: Vidste du, at hele din husstand kan blive familiemedlemmer af DCF og dermed deltage til medlemspris. Se her, hvordan du gør.
Arrangement
Tidspunkt: 08-11-2025 10:45
Tilmelding
Tilmeldingsfristen er overskredet.